21 września 2019. imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Czcionka:   A+ A- 
kontrast
bip
Aktualności ze szkół

Ogłoszenie o podstawowej kwocie dotacji w 2018 roku


XII Gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym i Finał powiatowy X edycji programu "Bezpieczna droga do szkoły"

W dniu 24 października 2011 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki   w Kozłowie odbył się XII Gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w  Ruchu Drogowym.  W tym roku był on eliminacją do Powiatowego Konkursu „Bezpieczna Droga do Szkoły”  i wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych gminy Jastrzębia.

Głównymi  celami  turnieju było: popularyzowanie wśród dzieci przepisów o ruchu drogowym, zasad bezpieczeństwa na drodze, upowszechnianie wiedzy z zakresu obsługi  roweru, a także propagowanie kulturalnych zachowań na drodze. Ważnym  elementem turnieju była popularyzacja zasad udzielania pierwszej pomocy. 

Turniej składał się z dwóch części. Część teoretyczną obejmował test ze znajomości zasad przepisów ruchu drogowego, natomiast w części praktycznej zawodnicy wykazywali się sprawnością na rowerowym torze przeszkód.

Do finału zakwalifikowali się następujący uczniowie:   Izabela Machnio,  Adrianna Mika, Konrad Wójcik – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kozłowie – opiekun Małgorzata Zych,  Ilona Adamczyk  i Maria Rębiś – Publiczna Szkoła Podstawowa w Jastrzębi – opiekun Jacek Szczerbiński,  Maciej Dudek, Adrian Maj – Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Goryńskiej  – opiekun Roman Kozyra, Piotr Turek, Sebastian Ujazdowski  - Publiczna Szkoła Podstawowa w Lesiowie – opiekun Roman Kozyra, Patrycja Przetak  - Nieubliczna  Szkoła Podstawowa w  Owadowie – opiekun Małgorzata Myszka.  W organizacji turnieju pomagali przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji  Wydział Ruchu Drogowego w Radomiu  i Posterunek Policji w Jastrzębi. Sponsorami  turnieju był Wojewódzki  Ośrodek  Ruchu Drogowego w Radomiu i Gmina Jastrzębia.

Koordynatorem turnieju była Pani  Małgorzata Zych -  nauczycielka Publicznej Szkoły Podstawowej   im. Tadeusza Kościuszki w Kozłowie. 


  

  

Finał powiatowy X edycji programu „Bezpieczna droga do szkoły”

W środę, 26 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Jedlni-Letnisku zorganizowano powiatowy finał konkursu "Bezpieczna droga do szkoły”.

W finale wzięło udział 260 uczniów ze wszystkich gmin powiatu radomskiego. Konkurs rozgrywany był w czterech kategoriach: szkoły podstawowe dziewczęta, szkoły podstawowe chłopcy, gimnazja dziewczęta i gimnazja chłopcy.

Po uroczystym rozpoczęciu uczestnicy przystąpili kolejno do testu z wiedzy o ruchu drogowym, a najlepsi spośród nich zostali dopuszczeni do testu sprawnościowego tj. jazdy po torze rowerowym.

Wśród grupy najlepszych uczestników znalazło się, aż 6 uczniów z gminy Jastrzębia (siedzą od lewej):

- Sebastian Ujazdowski, PSP Lesiów

- Piotr Turek, PSP Lesiów

- Maciej Dudek, PSP Wola Goryńska

- Adrian Maj, PSP Wola Goryńska

- Konrad Wójcik, PSP Kozłów

- Izabela Machnio, PSP Kozłów

W kategorii szkół podstawowych chłopcy z naszej gminy osiągnęli ogromny sukces. I miejsce zdobył uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Goryńskiej – Adrian Maj, a III miejsce – uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Lesiowie – Piotr Turek.

Zwycięzca z naszej gminy otrzymał rower, mniejsze nagrody w postaci aparatów fotograficznych i odtwarzaczy mp4 otrzymali laureaci drugiego i trzeciego miejsca. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu dostali upominki w postaci zestawów rowerowych.

Gratulujemy naszym zwycięzcom, tym bardziej, że pokonali liczną i dobrze przygotowaną konkurencję z całego powiatu.

URZĄD GMINY JASTRZĘBIA

Jastrzębia 110, 26-631 Jastrzębia
tel. 48 384-05-05
fax: 48 484-05-04
urzad@jastrzebia.pl

GODZINY URZĘDOWANIA

poniedziałek               8:00 - 16:00
wtorek-piątek              7:00 - 15:00

Rachunek bankowy:

Poludniowo-Mazowiecki BS w Jedlinsku
40 9132 0001 0000 3768 2000 0010