23 maja 2018. imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Czcionka:   A+ A- 
kontrast
bip
Niewidoczne

Drużyna BRD z Lesiowa trzecia w Finale Mazowsza

W dniu 6 czerwca 2017r. na terenie Szkoły Podstawowej  z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 w Warszawie-Ursusie, odbył się Finał Wojewódzki  XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Mazowsza. Do turnieju stanęło 12  najlepszych drużyn ze szkół podstawowych i 12 z gimnazjów z całego województwa mazowieckiego, a pośród nich drużyna z PSP w Lesiowie w składzie: Julita Grabowska, Wiktoria Tomalska, Krzysztof Badełek, Wiktor Gospodarczyk pod opieką pana Romana Kozyry.
Turniej rozpoczął się od uroczystego otwarcia, na którym odbyła się odprawa techniczna dla wszystkich uczestników i ich opiekunów, a następnie szkoły podstawowe rozwiązywały testy ze skrzyżowań i przepisów ruchu drogowego, a gimnazjaliści zaczęli od konkurencji praktycznych.

Pierwszą konkurencją, z jaką zmierzyli się nasi uczniowie, było rozwiązanie testu z przepisów ruchu drogowego składającego się z 25 pytań oraz testu ze skrzyżowań składającego się z 10 pytań. Test skrzyżowań okazała się prosty, ale test z przepisów był trudny, zawierający podchwytliwe pytania, co sprawiło wszystkim dużo problemów z rozwiązywaniem.
W następnej konkurencji nasi reprezentanci musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po wykonaniu zadania i odpowiedzi na pytania dotyczące pierwszej pomocy uzyskali maksymalną notę przewidzianą dla tej konkurencji.
Trzecią konkurencją było miasteczko ruchu drogowego, na którym nasi uczniowie musieli dojechać zgodnie z przepisami do wylosowanych trzech z sześciu punktów kontrolnych. I choć stres i emocje były ogromne, to nasza drużyna poradziła sobie bardzo  dobrze z  tą  konkurencją.
Ostatnią konkurencją była jazda po rowerowym torze przeszkód składającym się z sześciu przeszkód: slalom z ograniczeniami, żmijka, przewożenie przedmiotu na uwięzi, korytarz z desek, zmiana pasa ruchu, zatrzymanie w miejscu. Nasi reprezentanci szybko zapanowali nad stresem i w sumie stracili niewielką liczbę punktów.
Test z przepisów okazał się trudny  i  przewrotny, w efekcie czego nasza reprezentacja w klasyfikacji końcowej uplasowała się na III miejscu. Julita Grabowska w klasyfikacji indywidualnej turnieju również zajęła III miejsce na 48 uczestników.
Poziom turnieju był bardzo wysoki, wszyscy startujący uczniowie dobrze przygotowani, co sprawiało, że rywalizacja była bardzo zaciekła i wyrównana, a sędziowie bardzo wymagający.

Drużyna z PSP Lesiów otrzymała upominki od organizatorów, oraz Puchar Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiera, który wręczyli:  Maciej Szyndler - Prezes ZO PZM w Warszawie oraz Romuald Chałas – Prezes Automobilklub Polski. Prezes Automobilklub Polski na ręce opiekuna Romana Kozyry przekazał pozycje książkowe o motoryzacji do szkolnego użytku dla młodzieży.
Finaliści turnieju dla szkół podstawowych:
I miejsce – PSP nr 7 Żyrardów , 
II miejsce – PSP Tczew, 
III miejsce – PSP Lesiów 

Finaliści turnieju w grupie gimnazjów:
I miejsce – PG w Jedlińsku, 
II miejsce – PG w Przyłęku, 
III miejsce – PG w Rzewniu 

Serdecznie gratulujemy!!!

URZĄD GMINY JASTRZĘBIA

Jastrzębia 110, 26-631 Jastrzębia
tel. 48 384-05-05
fax: 48 484-05-04
urzad@jastrzebia.pl

GODZINY URZĘDOWANIA

poniedziałek               8:00 - 16:00
wtorek-piątek              7:00 - 15:00

Rachunek bankowy:

Poludniowo-Mazowiecki BS w Jedlinsku
40 9132 0001 0000 3768 2000 0010