23 maja 2018. imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Czcionka:   A+ A- 
kontrast
bip
Niewidoczne

Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość

Pod tym hasłem odbyły się 12 czerwca 2017 r. uroczyste obchody 150 – lecia szkolnictwa w Kozłowie i Roku Tadeusza Kościuszki. Część oficjalną rozpoczął przemarsz  z orszakiem Patrona  Szkoły Tadeusza Kościuszki w asyście Orkiestry Wojskowej z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego i Kawalerzystów XI Pułku Ułanów. Z tej okazji do Kozłowa przybyli liczni goście, przedstawiciele Ministerstwa Oświaty w Warszawie, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu, parlamentarzyści Ziemi Radomskiej i władze samorządowe.

Wszyscy zgromadzeni na uroczystości uczestniczyli we Mszy Św. polowej  pod przewodnictwem  ks. bpa. Piotra Wojciecha Turzyńskiego.  Zaproszeni goście i władze Gminy na ręce Pani Dyrektor złożyli kwiaty i podarunki oraz życzenia dla całej społeczności szkolnej. Pani Wójt podziękowała dyrekcji, nauczycielom, uczniom i rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie tej pięknej uroczystości.

Przewodnicząca Rady Powiatu podczas swojego wystąpienia przekazała na ręce Dyrektor Szkoły w Kozłowie Pani Małgorzaty Zych Medal „Zasłużony dla Powiatu Radomskiego”.

Uroczystość uświetniły występy uczniów i gminnych zespołów ludowych Imprezą towarzyszącą obchodom Jubileuszu był doroczny Piknik Rodzinny. Na uczniów szkoły, ich rodziców i mieszkańców okolicznych miejscowości czekały liczne atrakcje, które miały na celu promowanie zdrowego i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.

Dużą atrakcją był występ zespołu „Redox” i zabawa” z DJ-em „JARAMUZ”.

Uroczystość w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kozłowie była niezwykle ważnym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci.

URZĄD GMINY JASTRZĘBIA

Jastrzębia 110, 26-631 Jastrzębia
tel. 48 384-05-05
fax: 48 484-05-04
urzad@jastrzebia.pl

GODZINY URZĘDOWANIA

poniedziałek               8:00 - 16:00
wtorek-piątek              7:00 - 15:00

Rachunek bankowy:

Poludniowo-Mazowiecki BS w Jedlinsku
40 9132 0001 0000 3768 2000 0010