20 lipca 2019. imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
Czcionka:   A+ A- 
kontrast
bip
Niewidoczne

6 pucharów zdobytych przez karateków z Jastrzębi

2 grudnia 2018 roku w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle odbyły się Otwarte Mistrzostwa Karate Kyokushin. Na starcie stanęło 210 zawodników  reprezentujących kluby karate z Zakopanego, Tarnobrzega, Limanowej, Biecza , Gorlic, Nowej Dęby, Nowego Sącza, Jasła , Góry Kalwarii i Jastrzębi. Naszą gminę reprezentowali zawodnicy trenujący w Jastrzębi i Lesiowie : Marcjanna Grzywacz, Amelia Stańczyk, Zuzanna Pacyna, Maciej Pietruszka , Jan Grzywacz, Tomasz Pacyna, Mikołaj Maciaszek, Brajan Maciaszek i Błażej Maciaszek. Zawodnicy startowali w 28 kategoriach z podziałem na wiek i wagę. Walki stały na wysokim poziomie i często o zwycięstwie decydowały dogrywki.  Spośród naszych zawodników bezkonkurencyjne okazały się Marcjanna Grzywacz i Amelia Stańczyk zajmując pierwsze miejsca. Drugie miejsca w swoich kategoriach zajęli Zuzanna Pacyna i Brajan Maciaszek. Puchary dla najmłodszych zawodników z kolei zdobyli Zuzanna Pacyna i Błażej Maciaszek.

Sekcja trenująca karate w naszej Gminie powstała w 2015 roku jako filia Klubu Karate Kyokushinkakaikan ,,Kime” z siedzibą w Górze Kalwarii. Założycielem klubu jest Shihan Adam Gazda (5 dan) a instruktorem w naszej gminie jest Karol Piwnicki nauczyciel wf w SP w Lesiowie. Klub Jest członkiem Polskiej Organizacji Karate Kyokushin SOSAI i posiada licencje Polskiego Związku Karate. Twórca karate Kyokushin jest nieżyjący już legendarny mistrz Masutatsu Oyama posiadający najwyższy z możliwych stopni 10 dan.

Dzieci trenujące w szkołach w Jastrzębi i w Lesiowie ćwiczą od jednego do trzech razy tygodniowo . Co roku biorą udział w zawodach Karate Kyokushin na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym w kategoriach ,,kichon” czyli pokazy i układy techniczne oraz ,, kumite” czyli wolna walka. Dwa razy w roku dzieci mają możliwość przystąpienia do egzaminu po którym nadawane są im wyższe stopnie kyu. W 2018 roku w wyniku zainteresowania tym sportem przez młodsze dzieci została utworzona grupa trenujących w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym spośród których najmłodszymi są 3 i 4 latkowie.

Wszystkim zawodnikom reprezentującym gminę Jastrzębia życzymy dalszych sukcesów sportowych, rodzicom i kibicom dziękujemy za opiekę i doping, Panu Wójtowi Wojciechowi Ćwierzowi dziękujemy za zapewnienie transportu, a Panu kierowcy za sprawną i bezpieczną jazdę. Wszystkich chętnych zapraszamy do rozpoczęcia przygody z karate.

,, Gdy nie dajesz rady a walczysz dalej…. wtedy zaczyna się Kyokushin” (Masutatsu Oyama)

URZĄD GMINY JASTRZĘBIA

Jastrzębia 110, 26-631 Jastrzębia
tel. 48 384-05-05
fax: 48 484-05-04
urzad@jastrzebia.pl

GODZINY URZĘDOWANIA

poniedziałek               8:00 - 16:00
wtorek-piątek              7:00 - 15:00

Rachunek bankowy:

Poludniowo-Mazowiecki BS w Jedlinsku
40 9132 0001 0000 3768 2000 0010